fbpx

Shkolla angleze London

2021 Çmimet janë të ngrira. Rezervoni kursin tuaj me çmimin e vitit të kaluar Merrni më shumë detaje

Flisni lart Londrën

Shkolla jote
Familja juaj e Re

Nga fillimet e përulura te një prej shkollave më të mira në gjuhën qendrore të Londrës.

 

Që nga viti 2012, ne kemi mirëpritur studentë nga të gjitha sferat e jetës: 

  • profesionistë që kërkojnë kurse të rifreskimit
  • studentë me zhytje të plotë që dëshirojnë të përjetojnë mënyrën angleze të jetës,
  • grupe korporatash në kërkim të kurseve të specializuara,
  • studentë që kërkojnë të bashkohen me universitete ndërkombëtare
  • nxënës të rinj,
  • dhe shumë më tepër.

 

Ne ofrojmë kurse online dhe ballë për ballë, klasa në grupe dhe individuale.

Ekipi ynë me përvojë i mësuesve do ta përshtatë kursin tuaj me nevojat tuaja për t'ju ndihmuar të arrini qëllimin tuaj sa më shpejt të jetë e mundur.

Luaj Video

pse studion

Me Ne

  • Akreditimi i Këshillit Britanik - Ne jemi një shkollë gjuhësore e akredituar nga Këshilli Britanik, që do të thotë se ne ofrojmë standardin më të lartë të kurseve.

  • Vendndodhja - Oxford Street është një nga vendet më të famshme të Londrës. Thith atmosferën e vërtetë në Londër gjatë kohës që ishe me ne.

  • Akomodimi - Akomodimi ynë rezervohet përmes agjencive të akredituara nga Këshilli Britanik. Kjo do të thotë që ju të merrni strehim cilësor që plotëson standardet ndërkombëtare.

  • Programi social - Bëni miq gjatë gjithë jetës nga grupe të tjera duke u takuar me studentë nga e gjithë bota në programin tonë shoqëror. Nga udhëtimet ditore deri te ngjarjet në Londër, ne kemi një program për të gjithë.

Ne jemi të akredituar nga

Këshilli Britanik

për mësimin e anglishtes në Mbretërinë e Bashkuar

"Skema u jep një siguri të cilësisë studentëve ndërkombëtarë të cilët janë duke marrë ose po planifikojnë të marrin një kurs të gjuhës angleze në MB."

shfletoj

Kurset tona

Cilado qoftë arsyeja që dëshironi të studioni anglisht; ne kemi një kurs për ju.
Anglisht i Përgjithshëm, IELTS, Anglisht i Biznesit dhe shumë mundësi online të kursit të Anglishtes gjithashtu.
1 %
Na rekomandoni
1 +
Kombësitë studentore
1 +
Studentët jepnin mësim
1 +
Vitet vrapojnë

takohemi

Mësuesit & Stafi

Takoni Ekipin tonë Akademik dhe mësoni më shumë rreth mësuesve tuaj të ardhshëm, këshilltarëve të kursit dhe menaxhmentit.

Maisie

Mesuesi anglishtes

Simon

Mesuesi anglishtes

Sonia

Mesuesi anglishtes

Kieren

Mesuesi anglishtes

Yota

Mesuesi anglishtes

Gareth

Mesuesi anglishtes

Çfarë thonë studentët?

Qindra studentë tashmë po studiojnë me Speak Up London, është koha që ju të regjistroheni. 

Türkiye'den öğrenci kabul ediyor musunuz????
Batıkan Bürcü
Batıkan Bürcü
18:53 05 Janar 22
Scuola meravigliosa per imparare o migliorare il tuo English.Staff molto cordiale e semper disponibile.Su tutti voglio lasciare un commento molto positivo su Musa e Claudia.Suggerisco!
Domenico Tocci
Domenico Tocci
05:59 14 Dhjetor 21
Beatriz Braga Rodrigues
Beatriz Braga Rodrigues
16:49 07 Dhjetor 21
Pasi ndoqa leksionet për dy muajt e fundit, pashë se përvoja e përgjithshme ishte e mrekullueshme. Çdo mësues është miqësor dhe i zhytur në mendime kur jep mësim dhe më e rëndësishmja është shumë i qartë kur flet. Ata gjithashtu ju ofrojnë shumë aktivitete shtesë me nxënësit e tjerë në shkollë që ju japin mundësinë të takoni shumë njerëz të rinj. Faleminderit për gjithçka. Unë do të rekomandoja patjetër shkollën.
Opp3 _98
Opp3 _98
14:36 06 Dhjetor 21
Giacomo Villa
Giacomo Villa
15:34 03 Dhjetor 21
Ivan Arnaut
Ivan Arnaut
21:04 24 Nentor 21
Ho studiato presso questa scuola e mi sono trovata benissimo. La consiglio! Gli insegnanti sono molto preparati e l'ambiente internazionale é davvero stimolante. Grazie mille, tornerò sicuramente
Aurora Andersen
Aurora Andersen
09:04 13 Tetor 21
Hej, jam shumë i lumtur që jam pjesë e komunitetit Speak Up London! Unë kam studiuar në Speak Up London që nga maji 2021. Klasat jashtë linje janë absolutisht fantastike! Unë e admiroj mësuesin tim Gareth i cili lehtë mund të komunikojë me secilin nxënës dhe t'u kushtojë vëmendje nevojave të nxënësve. Gjithashtu, ai ka një sens humori të mahnitshëm! :) Të gjithë njerëzit nga ekipi në shkollë janë shumë të vëmendshëm dhe dalës, dhe unë vlerësoj se sa e lehtë është të krijosh komunikim me ta. Aktivitete shtesë pas klasave të Përgjithshme mund të të ndihmojnë të rrisësh fjalorin tënd dhe njiheni me diçka të re. importantshtë e rëndësishme të thuhet se shkolla ka një vendndodhje perfekte dhe dhoma të rehatshme për të studiuar. Përveç kësaj, të gjitha materialet studimore ishin të dobishme dhe jepnin shumë praktikë gjuhësore. Për më tepër, dua të vërej se unë ' kam takuar shumë njerëz interesantë që më treguan për kulturën e tyre, traditat dhe madje ndanë disa fakte për jetën e tyre. Faleminderit, Fol Londër, për një përvojë të mrekullueshme! Musa dhe Holly, po ju dërgoj përqafimet e mia🤗
Marina Lo
Marina Lo
15:29 17 Shtator 21
Marta Restrepo
Marta Restrepo
08: 46 21 Gusht 21
Nëse jeni në Londër dhe doni të përmirësoni gjuhën angleze, unë do ta rekomandoja këtë kurs 100%
Alexandra Larios
Alexandra Larios
10: 14 13 Gusht 21
thellëG -
thellëG -
23:19 08 Kor 21
Mos hezitoni! Njerëz shumë të mirë dhe një shkollë të mirë! Ju mësoni shumë dhe MUSA ishte shumë e dobishme! Ai më ndihmoi shumë për gjithçka! KIEREN ISHTE M TESUES I MADH! Nëse dëshironi të mësoni shumë, zgjidhni atë💕
Elif Ergun
Elif Ergun
18:07 03 Kor 21
Ndjej që anglishtja ime po përmirësohet pak nga pak, sepse kam shumë biseda në klasë. Për më tepër, ka shumë aktivitete pas klasës. Më inkurajon të bëj miqësi natyrshëm.
倉 弘 子
倉 弘 子
17:42 02 Kor 21
Më pëlqeu shumë koha ime në SpeakUp Londër. Mësuesi që kisha (Holly dhe Jonathan) ishin mahnitës. Ishte gjithmonë kënaqësi të shkoja në klasë atje dhe të mësoja gjëra të reja. Një tjetër moment kryesor gjatë kohës që isha në Londër ishte pija e së premtes me Musain. E rekomandoj këtë shkollë për të gjithë se si dëshiron të mësojë anglisht.
Cyrill Rutishauser
Cyrill Rutishauser
16:57 02 Kor 21
Asli Erdem
Asli Erdem
12:19 02 Kor 21
Unë me të vërtetë e rekomandoj këtë shkollë. Ata janë me të vërtetë të suksesshëm. Unë kam marrë 2 orë mësim nga Francis. Ai është me të vërtetë mësues i kualifikuar dhe po i verbon dritat para bordeve. Për shkak të kësaj, unë kurrë nuk jam mërzitur me klasën e Francis dhe Musa, ai është me të vërtetë një djalë i talentuar në pritje. Ai është gjithmonë në pritje kur ju duhet të ndihmoni. Faleminderit, Musa dhe Francis
sercan TÜRKOĞLU
sercan TÜRKOĞLU
10:49 02 Kor 21
Patjetër që unë rekomandoj që SpeakUpLondon ishte përvoja më e mirë në jetën time, sepse ju mund të studioni anglisht dhe të takoni njerëz të tjerë është shumë e bukur sepse çdo javë keni shumë aktivitete për të praktikuar anglisht. Tani anglishtja ime është shumë më e mirë dhe unë flas anglisht rrjedhshëm jam shumë lumtur. Definitivamente si estás interesado en aprender inglés lo recomiendo con los ojos cerrados la përvojat është në rritje, aprendes inglés y conoces nuevas, personat është perfekte si estás llegando a Londres y no tienes amigos o no conoces aún nada cada y conocer unPoco de Londres.Estoy muy feliz con esta academia
EDDANOHELIA RODRIGUEZANDUEZA
EDDANOHELIA RODRIGUEZANDUEZA
10:25 02 Kor 21
Unë e përmirësova gjuhën time me këtë kurs. Takova miq të rinj dhe kalova shumë mirë 👍🏼 Do t’ua rekomandoja të gjithëve
Zeynep Yurtbaşı
Zeynep Yurtbaşı
10:13 02 Kor 21
Përshëndetje të gjithëve ... Nuk kam fjalë për të përshkruar se si Speak Up school nga Londra më ka bërë të rritem në çdo mënyrë, mësuesit, aktivitetet, shokët e klasës, gjithçka është madhështore, të gjithë ata njerëz që duan të mësojnë dhe të zhvillojnë një nivel të mirë e anglishtes duhet të vijë këtu pa asnjë dyshim
JEFERSON ALCIDES CARGUA BASTIDAS
JEFERSON ALCIDES CARGUA BASTIDAS
10:10 02 Kor 21
Speak Up është vendi më i mirë në qendër të Londrës për të folur anglisht shumë të rekomanduar. Ata kanë një ekip dhe mësues të mrekullueshëm. (Mësuesi im i preferuar është Panagiota). Nëse doni të flisni anglisht në një mënyrë argëtuese, ju jeni në vendin e duhur gjithashtu ata kanë shumë aktivitete për të udhëtuar nëpër Londër.
Harun Yılmaz
Harun Yılmaz
09:36 02 Kor 21
Sara Mori
Sara Mori
12: 33 29 Qershor 21
Kurs shumë i mirë. Recepsionisti është i durueshëm dhe i përpiktë, mësuesi është interesant dhe i përkushtuar. I denjë për rekomandim!
Ying Liu
Ying Liu
17: 51 14 Qershor 21
Kam pasur mësime 1-2-1 në internet dhe përvoja ime me Speak Up London është e shkëlqyeshme. Ata kanë mësues të shkëlqyeshëm (Enida dhe Katie) dhe stafi i pranimit (Adam) është shumë efektiv. Çmimi ishte gjithashtu i arsyeshëm dhe është vlerë e mirë për para. Mund ta rekomandoj me 5 yje.
Hiro
Hiro
19:28 29 maj
Unë mund ta rekomandoj këtë shkollë për këdo që dëshiron të fillojë aventurën e tij me gjuhën angleze. Kam marrë dy kurse në internet (B1 dhe B2) për tre muaj. Kjo më dha shumë aftësi të reja dhe unë përmirësova gjuhën time. Jam shumë i kënaqur dhe shpresoj të kthehem në kurse të tjera në të ardhmen. Unë kam bërë shumë progres. Unë sinqerisht rekomandoj! 🙂
Małgorzata Błaszczyk
Małgorzata Błaszczyk
18:29 13 21 Prill
Faleminderit shumë për mësuesit dhe ekipin tim të pranimit. Unë marr rezultatin tim të IELTS që më duhet në një periudhë të shkurtër. Gjithashtu, kam një shans të prezantoj me miq të rinj.
Ilko Ilyanov Iliev
Ilko Ilyanov Iliev
20:24 10 Dhjetor 20
Speakup London është e mahnitshme, me të vërtetë më pëlqente përvoja ime në talkup London dhe kam mësuar shumë gjëra të reja, stafi është kaq i mirë dhe i ëmbël posaçërisht (Yota)
Merjem Akbar
Merjem Akbar
21:12 13 Nentor 20
Kam marrë pjesë në dy kurse të ndryshme në këtë Shkollë, së pari anglishten e përgjithshme dhe së dyti përgatitjen e IELTS. Ishte rreth 6 muaj gjithsej. Unë do të theksoj pse ishte një përvojë e denjë: 1. Valueshtë vlerë për para. Një nga çmimet më të mira në qytet; 2. SpeakUp ofron shumë përfitime falas, përfshirë orët e komunikimit, agjendën kulturore, ngjarjet në shkollë, etj.3. Mësuesit e mi ishin: Steph, Sonia dhe Yota. Të gjithë ata shumë mirë të përgatitur për të dhënë mësim me metodologji dinamike dhe përmbajtje të vlefshme në klasat e tyre; 4. Stafi i pritjes ishte gjithnjë i vendosur dhe efikas; 5. Shkolla ka një qasje fleksibile me periudha të hendekut për të udhëtuar; 6. Shumë mirë i lidhur, pasi është në zemër të qytetit; pasi nuk jam duke studiuar më atje, kështu që nuk mund të them në lidhje me masat paraprake të COVID-19. Sidoqoftë, unë kam parë që ata po ndjekin nga afër rregullat e qeverisë. Padyshim, unë do ta rekomandoja shumë këtë shkollë për miqtë.
Aline Monteiro
Aline Monteiro
19:29 12 Nentor 20
Unë sinqerisht rekomandoj mësime anglisht në këtë shkollë, veçanërisht me Jenna
Damian B
Damian B
20: 00 18 Qershor 20
Shtë një shkollë e shkëlqyer! Në fillim isha me Maisie dhe ajo ishte me të vërtetë bukuroshe! Në 2 javët e mia të fundit unë u zhvendosa me Yota dhe ajo ishte e mahnitshme, vetëm për disa javë mësova shumë dhe ajo më ndihmoi me testin tim IELTS, duke më dhënë këshilla, këshilla dhe mbështetje. Unë jam vërtet i kënaqur me shkollën për gjithë mbështetjen.
Ana Carolina
Ana Carolina
13:49 02 20 Prill
Unë studioj këtu dhe jam vërtet e dashur për këtë shkollë, faleminderit për kaq shumë njohuri !!
Karol Tiberi
Karol Tiberi
00:29 12 Mars 20
Gaye Mutlu
Gaye Mutlu
17:10 01 Mars 20
Shkolla më e mirë angleze ndonjëherë! Unë kisha një mësuese super të shkëlqyer që quhej panagiota. Shkova atje për 5 javë para provimit të IELTS dhe për shkak të saj e kalova provimin me rezultatin që më duhej!
lea Perez
lea Perez
13:15 26 shkurt 20
Хорошая школа. Интересная подача материала. Качественные учителя. Многонациональная аудитория. Мало рускоскоговорящих, что тоже хорошо)))
Евгений Зем
Евгений Зем
08:59 19 shkurt 20
Ashtë një shkollë shumë e mirë për të takuar njerëz të vendeve të ndryshme dhe për të mësuar anglisht
Mike Jurado
Mike Jurado
19:52 15 shkurt 20
Mësuesja ime e klasës Billie ishte shumë profesionale dhe ajo ka një teknikë të klasës së lartë të mësimdhënies. Ajo di të ndërveprojë me studentët e saj në mënyrën më të mirë. Kur keni një problem, Mirenda kryesore gjithmonë e gatshme t'ju ndihmojë. Eshtë e panevojshme të thuhet, Musa është shumë i sjellshëm, i dobishëm dhe profesionist. Kështu që, unë do t'ia rekomandoja shumë Ndaloni Londrën dikujt ...
Yakup Keskindag
Yakup Keskindag
10:46 05 shkurt 20
Unë do të doja të falënderoja të gjithë në SUL që më dhanë një udhëtim kaq të mrekullueshëm për të mësuar anglisht. Të gjithë ishin kaq të dobishëm dhe unë i dua udhëtimet e vogla që ata organizojnë. Unë do të doja të falënderoja veçanërisht Kam menaxherin, ajo ishte aq e këndshme dhe e durueshme me mua vërtet më ndihmoi të vendosja se çfarë ishte më e mira për mua dhe madje shkova lart e përtej për të më ndihmuar për çështjet që kisha jashtë shkollës. Faleminderit sinqerisht
tha farooqui
tha farooqui
17:27 15 Janar 20
shkëlqyer!
djegiet e peterit
djegiet e peterit
11:05 13 Janar 20
Eugjen Drozdov
Eugjen Drozdov
18:12 31 Dhjetor 19
Gjithçka është profesionale dhe unë e përmirësova shumë anglishten time. Faleminderit shumë.
jonut krakun
jonut krakun
22:55 12 Dhjetor 19
Herën e dytë në SpeakUp (hera e parë 5 vjet më parë) dhe unë jam akoma shumë i lumtur për gjithçka! Çmimi, mësuesit, mësimet, ngjarjet shoqërore, gjithçka është me të vërtetë e mrekullueshme! Faleminderit Chiara për të më ndihmuar në fillim, dhe një falënderim të madh ju tek mësuesit e mi Violeta dhe Billi!
Emeline Gilles
Emeline Gilles
15:40 11 Dhjetor 19
Kjo është një shkollë e shkëlqyeshme me staf të përsosur, në fillim Diana më ndihmoi shumë. Ajo prezantoi klasën dhe akomodimin me pacientin !!! dhe Billie është mësuesja më e mirë! Jam shumë me fat që takoj shumë njerëz të sjellshëm dhe të lezetshëm këtu!
Joan Tusi
Joan Tusi
10:36 23 Nentor 19
Diana është një recepsioniste shumë e mirë, shumë e dobishme për mua, sepse ajo mund të flasë mandarinisht që më bën të kuptoj kursin mirë, kështu që bleva 22 javë dhe 5 ditë në javë, 6 orë në ditë, këtë e ndryshova shpejt anglishten. Flisni lart në Londër ashtë një mjedis shumë i mirë për të mësuar, më pëlqen çdo mësues
wang dashan
wang dashan
16:43 22 Nentor 19
Në Speakup London ka një punëtore të shkëlqyer, ajo është Diana !!!! Ajo është shumë efikase dhe më ndihmon gjithmonë kur kam nevojë për diçka. Faleminderit Diana
Diana Robles
Diana Robles
15:17 22 Nentor 19
Ambient shumë i shkëlqyeshëm për studim! Diana është vërtet e këndshme për ne! Më pëlqen ajo dhe më pëlqen të flas në Londër
RiRi Z
RiRi Z
02:20 22 Nentor 19
Shume per te qeshur!! mësues shumë profesionalë (@zdenek dhe @kieren) dhe stafi (faleminderit Musa për të gjithë!)
Pablo Andrés Zamorano Navarro
Pablo Andrés Zamorano Navarro
21:20 21 Nentor 19
Speak up London është shkolla më e mirë angleze në Londër. Unë e përmirësova nivelin tim shumë të mirë dhe Musa për mua është një person shumë i vëmendshëm dhe miqësor. Ai është një profesionist i shkëlqyeshëm. Ne gjithmonë kemi nevojë për ju atje. Faleminderit flisni për familjen e Londrës.
Petra García García
Petra García García
20:18 21 Nentor 19
Sipas mendimit tim Speak Up London është Shkolla më e mirë Angleze. Kam studiuar për 3 muaj. Ata kanë mësues dhe staf me të vërtetë të mirë, veçanërisht Musa, ai është shumë i sjellshëm, miqësor dhe i dobishëm.
Nowacha Gschwandtner
Nowacha Gschwandtner
19:57 21 Nentor 19
Atmosferë e shkëlqyer, mësues profesionistë, staf i mirë (Musa është shumë i dobishëm dhe i durueshëm). Shkolla më e mirë e gjuhëve në Londër. Unë do t'i rekomandoja të gjithëve !!
Nora Hudec
Nora Hudec
19:04 21 Nentor 19
Kam pasur shumë përvoja të mira dhe kam bërë shumë miq. Unë kisha mësues shumë të mirë dhe dita ditës kisha më shumë besim. Kur mbërrita unë isha vërtet i ndrojtur dhe nuk flisja aq shumë, por kur vizitoni për 2 muaj shkollën e bëni vërtet mirë. Më pëlqeu vendndodhja në Oxford Street, ku mund të shkoja në të gjitha dyqanet dhe të haja të gjitha ushqimet. Faleminderit të gjithë stafit të Speak Up London por stafi im i preferuar ishte Diana, sepse ajo është kaq miqësore dhe unike.
adrian torrez aviles
adrian torrez aviles
17:07 21 Nentor 19
Flisni lart ishte një nga mënyrat më të mira për të qenë londinez! Nëse jeni i ri në Britani të Madhe, duhet të shkoni të flisni! Unë isha në gjendje të takoja shumë miq të bukur, të mësoja se si të komunikoja me njerëz multikulturorë. Kurrë nuk do ta harroja këtë kujtim, edhe nëse kthehesha në vendin tim. Gjithashtu do të përmendja "Musën" duke punuar si recepsionist duke folur lart. Musa përpiqet gjithmonë t'i ndihmojë studentët të mësohen me klasën. Nëse duhet të zgjidhni shkollën angleze, sigurisht që do të doja të rekomandoja Flisni lart. Nuk ka asnjë arsye për të hezituar:) + Faleminderit edhe Molly dhe Jack. Ju jeni mësuesi më i mirë që kam takuar ndonjëherë. Të gjithë më të mirët.
이승민
이승민
13:13 20 Nentor 19
alessandro bertelè
alessandro bertelè
21:42 30 Tetor 19
Nëse po kërkoni një shkollë gjuhësore, duhet të shkoni në atë shkollë. Musa ishte vërtet proces i dobishëm i induksionit, Faleminderit Musa.
TD
TD
14:05 29 Tetor 19
Flisni Londra është një shkollë e mahnitshme, unë i dua mësuesit e mi Michael dhe Yota. Musa, shoku im, është person shumë i sjellshëm në shkollë
Alessia Stracuzzi
Alessia Stracuzzi
18:12 18 Tetor 19
Klasat në anglisht ishin qesharake dhe të dobishme për të përmirësuar aftësitë e mia gjuhësore. Në pritje Musa ishte shumë i dobishëm dhe miqësor.
Ilaria Amato
Ilaria Amato
16:11 28 Shtator 19
Ishte kënaqësi të mësoja atje! Një nga përvojat e mia më të mira, veçanërisht me Fritz. Ai është një mësues kaq i mirë dhe di të kuptojë një student. Klasa e tij është një përzierje e bisedave dhe të mësuarit dhe e bën klasën më të mirë.
Hermann Tchoumi
Hermann Tchoumi
03:08 04 Shtator 19
Shkolla më e mirë e gjuhëve në Londër Nëse jeni duke kërkuar shkollë gjuhësh, duhet të shkoni në atë shkollë Unë shkova në atë shkollë këtë vit dhe ambienti është shumë i mirë dhe mësuesit janë të dobishëm dhe shumë të sjellshëm !!
Tolga Çivici
Tolga Çivici
18: 40 31 Gusht 19
Stella Agot
Stella Agot
09:50 23 Kor 19
Shërbim shumë i bukur dhe mësues të shkëlqyeshëm
بدر بن عبدالعزيز العقيّل
بدر بن عبدالعزيز العقيّل
09:46 12 Kor 19
Mariusz Dębski
Mariusz Dębski
05:53 13 maj
Çfarë mund të them për Speak Up London? Unë jam një tifoz i madh i kësaj shkolle. Sekretarët janë shumë të vëmendshëm dhe të durueshëm. Mësuesit gjithashtu shumë të vëmendshëm dhe të durueshëm. Unë kisha tre mësues atje: Michael i cili ishte mësuesi im në nivelin e mesëm të lartë, ai është pak i shpejtë, por për mua ishte një gjë e mirë sepse anglishtja ime gjithashtu u përmirësua shumë shpejt. Pas kësaj në nivelin e avancuar, mësuesi im ishte Greg gjithashtu një mësues i shkëlqyeshëm. Mësuesi im i fundit atje ishte Frits, unë e di se emri i tij është si Hollandisht ose gjerman, por ai është britanik ... histori e gjatë. Ai ishte një befasi e madhe, mësimet e tij janë më shumë të folura sesa gramatika, çfarë për mua është perfekte në nivelin e përparuar.
Kely Rufino
Kely Rufino
13:43 07 maj
Carla Vivian Alvarez de Luna
Carla Vivian Alvarez de Luna
21:53 01 maj
Së pari ju falënderoj për të folur në Londër dhe mësuesin tim Adam që më kthyen në pasionin e studimit të një gjuhe të huaj. Personalisht unë mund ta rekomandoj vetëm këtë shkollë, mësuesit janë të shkëlqyeshëm dhe jam i sigurt që do të bëni një përparim ndërsa atje, vendndodhja nuk mund të jetë më e mirë dhe programi social ofron diçka për të gjithë dhe është me çmim të arsyeshëm dhe diku edhe falas! Unë fillova në klasën C1 (avancim) dhe së pari ishte sfiduese, por dua të të inkurajoj të provosh dhe të mos të zhgënjeheni nëse duket se është e komplikuar në pamjen e parë. Shpresoj që të shijoni qëndrimin tuaj në Speak up dhe të krijoni shumë miq të rinj dhe të mësoni diçka për tërë jetën! 😊
Biskota Chan
Biskota Chan
11:10 06 19 Prill
Unë isha një nga studentët më të lumtur në Speak Up London. Sepse ata bënë çmos për të më ndihmuar të përmirësoja anglishten time. Unë kam filluar me anglishten e përgjithshme në nivelin e mesëm të ulët dhe pas 4 muajsh isha avancuar. Pastaj u zhvendosa në klasën IELTS. Unë kisha nevojë për të marrë 6,5 / 9 për të qenë në gjendje të filloja zotërinjtë e mi dhe e bëra në 3 muaj me ndihmën e mësuesve të mahnitshëm. Gjithashtu, mendoj se duhet të përmend recepsionistët që gjithmonë më trajtonin mirë. Ata ishin shumë miqësorë dhe zgjidhën të gjitha problemet e mia. Nëse e krahasoni me shkollat ​​e tjera për sa i përket çmimit dhe efikasitetit, kjo është më e mira që mund të zgjidhni. Me pak fjalë, as mos mendoni dy herë. Shkoni në faqen Speak Up London dhe regjistrohuni për këtë përvojë mahnitëse. (Tani po bëj zotërinjtë e mi në Londër, falë ekipit SUL)
Tablet Samsung
Tablet Samsung
23:15 05 shkurt 19
Shkolla më e mirë ndonjëherë !! ;) Se adapta bien a los niveles, hay muchas modalidades horarias, súper buen trato de los empeados / as, los / las profesor muy atentos / si y siempre con ganas de ayudar. Además, organizimi i aktiviteteve që aktivizojnë lehtësuesit e thirrjeve të një mjeshtre (tenderim compañeros / as to to el mundo) y descubriréis UK ose que hay ekskursione todos los días! Y la escuela está en pleno centro de Londres !! Espero que lo descubráis por vosotros / as mismos / as! 😉
Montse Soques Berga
Montse Soques Berga
14:25 23 Janar 19
Unë do të doja të them diçka për këtë shkollë. Unë jam nga Italia dhe jam 23 vjeç. Para se të vija këtu, anglishtja ime ishte shumë themelore, kështu që nuk ishte e lehtë në fillim. Kur erdha në Londër isha shumë i hutuar sepse ky është një qytet i madh dhe ka shumë shkolla në dispozicionin tuaj, por unë mendoj se se është e rëndësishme të investosh mirë dhe të zgjedhësh shkollën më të mirë. Më pëlqen të kaloj kohë në këtë shkollë dhe kam mësuar shumë. Sekretarët që punojnë këtu më kanë ndihmuar gjithmonë me gjithçka, ata janë shumë profesionistë dhe miqësorë. Mësuesit janë të bukur, ata gjithmonë përpiqen ta bëjnë çdo leksion interesant. Unë do të doja të rekomandoja këtë shkollë të bukur për këdo që është këtu në Londër dhe dëshiron të mësojë ose përmirësojë anglishten e tij, sepse kjo është shkolla më e mirë në këtë qytet. Kur të jeni gati, bëni zgjedhjen tuaj! Ata do të presin për ju.
Rosvalentina Calderoni
Rosvalentina Calderoni
11:37 22 Janar 19
vend i shkëlqyeshëm për të punuar, me shumë mësues mbështetës, staf dhe menaxhim që i dëgjon të gjitha sugjerimet. studentët në të gjithë botën e bëjnë atë përvojë të paharrueshme dhe është bukur të jesh pjesë e një ekipi kaq të bukur në qendër të qytetit.
Gjoni jj
Gjoni jj
01:31 22 Janar 19
Es bastante bueno. Encontré buenos profesores do të nivelit të disponibilidad para shpjeguar. Además es bastante buena la forma de enseñar. Tiene sus detalles de áreas de administración. En general es un lugar para recomendar
Gustavo Atenas
Gustavo Atenas
14: 44 22 Gusht 18
Olivia B
Olivia B
14: 04 14 Gusht 18
Emri im është Jacobo, unë jam 24 vjeç student i Speak Up London. Mund të them se kjo është shkolla më e mirë e anglishtes që kam ndjekur ndonjëherë. Unë arrita në Londër 4 muaj më parë me synimin për të përmirësuar nivelin tim anglisht sa më shpejt të jetë e mundur. Një shoqe e imja rekomandoi Speak Up dhe tani mund të them se kishte të drejtë! Mësuesit më të vlefshëm do t'ju përgatisin për një mjedis të vërtetë anglez, pavarësisht nëse doni të përmirësoni anglishten tuaj të përgjithshme ose të përgatiteni për një provim të Kembrixhit. Në rastin tim personal, unë isha përgatitur nga mësuesit për Provimin e Parë të Çertifikatës të cilin unë arrita ta kaloj. Në vetëm dy muaj ata më tregojnë gjithçka që më duhej për gramatikë, shkrim, lexim, të folur dhe dëgjim. Përveç cilësisë së mësuesve, ata gjithashtu organizojnë aktivitete të ndryshme të tilla si një ditë udhëtim, turne në muze dhe pije në disa pijetore me të gjitha studentët. Prandaj, është gjithashtu një mundësi për të takuar njerëz nga e gjithë bota. Unë do të rekomandoja shumë që të flisni në Londër nëse qëllimi juaj kryesor është të përmirësoni anglishten tuaj për një çmim të arsyeshëm dhe gjithashtu po kërkoni të takoni njerëz nga e gjithë bota botë!
Jacobo Gutiérrez
Jacobo Gutiérrez
14:43 21 maj
Daniele Giometti
Daniele Giometti
18:37 13 Mars 18
Foi maravilhosa, sou grata a Deus por tudo, foi td de bom! Escola ótima com profissionais excedentes, aulas com conteúdos. Parabéns😍😍. Fui muito bem recebida por vcs, o pessoal da recepção com um atendimento nota 10. Profesorët kanë kapacitete të veçanta për profesorin dhe profesorin e shkëlqyeshëm të Kim. Valeu SPEAKUPLONDON. Votarei em Janeiro de 2019.
Branca Medeiros
Branca Medeiros
01:39 05 shkurt 18
Ky është studiuesi që ndoqa kur isha në Londër për 6 muaj dhe mund të them me siguri se është më e mira! Ka mësues shumë të kualifikuar dhe është në rrugën Oxford, kështu që është shumë e lehtë për ta arritur atë! Çdo javë, shkolla organizon ngjarje ose udhëtime ku mund të shkoni dhe merr zbritje në tarifa shumë shpesh. Unë e rekomandoj atë që enyone është duke kërkuar për një shkollë të mirë angleze dhe duan të fillojnë një përvojë të mrekullueshme në Londër!
Françeska Cekaci
Françeska Cekaci
15:46 27 Nentor 17
Nëse do të ishte një përvojë e paharrueshme !!! Kam ndjekur një kurs 3w verën e kaluar dhe kam kaluar shumë mirë 😉 Stafi dhe të gjithë mësuesit janë shumë miqësorë dhe profesionistë! Shkolla është e vendosur në mënyrë të përsosur në tokën e qytetit në mënyrë që ju të mund të bëni një shëtitje ose pazar në kohën tuaj të lirë! Unë pata mundësinë të takoja miq të rinj nga e gjithë bota dhe ishte thjesht e mrekullueshme ... Unë pres që të kthehem në Londër dhe të kem një përvojë tjetër të shkëlqyer në shkollë !!!
Laura Tolentino
Laura Tolentino
15:11 05 Tetor 17
shkolla më e mirë angleze në Londër. Vend i shkëlqyeshëm, mësues shumë të mirë (Kim dhe Gregor ishin të mitë) dhe staf i mrekullueshëm (Nuria dhe Giulia). Rekomandohet totalisht
Artur Fariñas Pedreira
Artur Fariñas Pedreira
07:31 05 Tetor 17
Kam pasur shumë përvoja të mira dhe kam bërë shumë miq. Unë kisha mësues shumë të mirë dhe dita ditës kisha më shumë besim. Kur mbërrita isha vërtet i ndrojtur dhe nuk flisja aq shumë, por kur vizitoni për 4 muaj shkollën e bëni me të vërtetë mirë. Më pëlqeu vendndodhja në Oxford Street, ku mund të shkoja në të gjitha dyqanet dhe të haja të gjitha ushqimet - provova japoneze dhe nuk më pëlqen. Kam marrë kursin FCE dhe IELTS, dhe përmirësohem shpejt. Faleminderit të gjithë stafit të Speak Up London.
Emre Kaan Vural
Emre Kaan Vural
14:48 22 Shtator 17
Speak Up London është një Shkollë shumë e mirë e Anglishtes në Londër. Speak up London ndodhet në Oxford Street, në rrugën kryesore të Londrës. Mësues dhe staf të shkëlqyeshëm, me mësimdhënie shumë të mirë. Speak up London ka shumë programe sociale për t'ju ndihmuar të përmirësoni anglishten tuaj.
Eduardo Jose
Eduardo Jose
13:22 07 Shtator 17
Flisni lart në Londër për të najlepsze miejsce nie tylko do nauki angielskiego, ale również do realizacji praktyki za granicą! Dzięki temu można mieć 2 w 1! Chodziłam na kurs przygotowujący do IELTS. Chris i Greg super prowadzą zajęcia- bardzo dużo praktycznych wskazówek i robienia testów- bashkë shaka niezbędne do zdania tego egzaminu! Praktyki realizowałam w dziale finansów, gdzie bezpośrednio podlegał dyrektorowi. Miałam bardzo ciekawe zadania (m.in. analiza rynku, sporządzanie raportów). Farhan shaka wspaniałym mentorem, który potrafi przekazać wiedzę i daje możliwość pokazania swoich umiejętności.Atmosfera w Speak Up shaka londineze świetna! Można sie poczuć jak w rodzinie, wszyscy są zyczliwi, często żartują, co sprawia, ze czas mija błyskawicznie i bezstresowo.Bardzo, bardzo polecam, bo naprawdę warto!
Milena Byrska
Milena Byrska
09: 17 30 Gusht 17
Staf shumë i mirë dhe miqësor, atmosferë dhe mësues të mrekullueshëm. Unë kisha tre mësues: Zoe, Hanna dhe Adam dhe ata ishin të gjithë të shkëlqyeshëm! Përveç ngarkesave të të mësuarit, ju keni një kohë të mirë me ta dhe takimin me njerëz të rinj. Unë do ta rekomandoja absolutisht dhe nëse do të mundja, do të kthehesha përsëri. Ju faleminderit të gjithëve!
Carolina ruiz
Carolina ruiz
09: 42 25 Gusht 17
La mia esperienza da Speak Up London è stata stellare .. gli insegnanti e tutto lo staf sono favolosi .. accoglienti e semper disponibili per ogni esigenza! All'interno ci ho trovato un pacchetto di Haribo (un gesto piccolo ma che mi ha reso felice) .Consiglio caldamente questa scuola a tutti gli studenti che vogliono migliorare (tipo me) o iniziare a studiare la lingua inglese perché penso che sia ottima scuola con insegnanti stellari !!! ✨✨✨La posizione della scuola è favolosa .. si trova sulla Oxford Street .. in pieno centro .. quindi dopo i miei corsi andavo in giro per i negozi !! Da Speak Up London si è në famiglia .. si sta bene !!!! Ci tornerò molto presto për vazhdimin e një studiuar në gjuhën angleze në questa mervigliosa scuola! rovProvare for credere! Claudia De Vito
Klaudia De Vito
Klaudia De Vito
10: 37 14 Gusht 17
Jenny është mësuesja më e mirë !!!)
Maks K.
Maks K.
20: 25 07 Qershor 17
I dashur
Dra. Marcia Domingues
Dra. Marcia Domingues
11:35 30 maj
EKSPERIENCA IME P TOR T SP FOLUR London Kam studiuar fillimisht me LINDA DHE PAS ME SHENJT: T BO DYJN DASHURI. T ALL GJITHA PERSONELI SHT OR SHUM I ORGANIZUAR DHE I disponueshëm, REKOMANDOJ N T ALL GJITHA KURTET E TYRE. POR NDONJ W FJAL P FORR SHENJT: AJO ISSHT E Adhurueshme, Qesharake dhe N L M LSIMET E TIJ ATA TRANSMETUES G OFZIMIN E JETINGS DHE PASIONIN P FORR PUNBN E SAJ, Q EVSE ÇDO KLAS IS NUK BSHT LUAN.
VALENTINA "KHALIDAH" CHEZZI
VALENTINA "KHALIDAH" CHEZZI
16:28 15 maj
Një nga shkollat ​​angleze më të mira të çertifikuara në Londrën qendrore. Stafi është miqësor dhe mësuesit janë të mahnitshëm.
Michelangelo Corcelli
Michelangelo Corcelli
15:04 12 maj
js_loader

Keni nevojë për disa këshilla më shumë?

Këshilltarët tanë miqësorë janë në dispozicion për t'ju ndihmuar të gjeni kursin për ju. Ne e kuptojmë që nevojat e secilit student janë të ndryshme. Rezervoni një thirrje, takim me video ose ejani të na shihni në shkollë për të diskutuar më tej nevojat tuaja të kursit. 

flisni me një këshilltar

Këshilltarët tanë me përvojë të kurseve kanë ndihmuar 1000 studentë të gjejnë kursin e duhur. Flisni me njërin prej tyre sot.

Aplikoni në internet


E dini cila kurs ju nevojitet? Rezervoni kursin tuaj në internet me lehtësi në formularin tonë të rezervimit.

ÇFAR SHQIP


Komunikoni përmes numrit tonë të dedikuar Whatsapp. Këshilltarët tanë flasin shumë gjuhë.

hbspt.forms.create({ portalId: "5123723", formId: "4e198962-98d6-4fee-99f7-30b889ca8bf4" });