fbpx

Flisni lart Londrën

Rreth nesh

Nxitja e besimit,
Zhbllokimi i potencialit

2 DSC01986

MISIONI YNE

Ne jemi një komunitet nxënësish, ëndërrimtarësh dhe arritjesh. Ne besojmë në thyerjen e kufijve dhe fuqizimin e studentëve dhe stafit tonë për të arritur potencialin e tyre të plotë. Angazhimi ynë qëndron në ofrimin e një përvoje të jashtëzakonshme të të mësuarit që shkon përtej klasës, duke nxitur respektin dhe duke festuar diversitetin

Grupi i maskave 83 1
Shpërblyer "Ofruesi më i mirëpritur i kurseve të mësimit në anglisht - Londër" në 2021 nga Revista Corporate Vision.

Akredituar nga Këshilli Britanik

HISTORIA JONË

2012
2012
Në vitin 2012 ne filluam aventurën tonë me një festë të paharrueshme Halloween.
2013
2013 768x852 1
Shpejt përpara në vitin 2013, dhe me krenari arritëm Akreditimin e Këshillit Britanik, duke forcuar angazhimin tonë për arsimin e nivelit të lartë në anglisht.
2014
2014 1
Rritja jonë na bëri të hapim pesë klasa të tjera në 2014.
2016
2016
Kulmi erdhi në vitin 2016 kur ne u zhvendosëm në vendndodhjen tonë aktuale të Oxford Street, me katër kate dhe një duzinë klasash.
2017
2017
Përkushtimi ynë u vërtetua në vitin 2017 gjatë inspektimit tonë të dytë të Këshillit Britanik.
2019
2019 768x511 1
Ne përqafuam lidhjet globale në 2019 duke bashkëpunuar me bamirësinë Hands Up Project.
2020
2020 1
Kur erdhën sfidat e vitit 2020, ne prezantuam me shpejtësi mësimin online.
2022
2022
Më në fund, në vitin 2022, ne festuam 10-vjetorin tonë, duke reflektuar mbi udhëtimin tonë të jashtëzakonshëm dhe duke shprehur mirënjohje për komunitetin e jashtëzakonshëm që ka qenë pjesë e tij. Faleminderit që jeni pjesë e historisë sonë!

MËSUESIT DHE STAFI

Njihuni me familjen tonë Speak Up dhe mësoni më shumë për mësuesit tuaj të ardhshëm, këshilltarët e kurseve dhe ekipin menaxhues.

Ashe

Uwais

Beth

Mick

Alex

Andrew

takohemi në

alfauk

12 - 14 JANAR, 2024

Alphe Spanjë, Malaga

Kreu i logos së ICEF-it 2022

27-29 SHKURT, 2024

ICEF JAPONI & KOREA, Tokio - Seul

Logoja e SpeakUpLondon e kuqe e zezë 1

SHTATOR, 2024

Video Trajnime për Agjentë

ÇFAR S THOT NXUDNSIT TON

Adrian OraeiAdrian Oraei
09:21 27 Shtator 23
Pata kënaqësinë të kaloja 9 javë në këtë shkollë angleze dhe ishte vërtet një përvojë e mahnitshme. Nga mësuesi im te ekipi miqësor dhe ndihmues i pritjes, duke përfshirë Justine dhe Lucas, deri te Farhan, CEO, kjo shkollë është e mbushur me njerëz të mrekullueshëm. Unë isha duke studiuar anglisht të përgjithshme në nivelin C1 me Mat Clench, dhe mundem thuaj me besim se ai është një mësues i shquar. Teknikat e tij të mësimdhënies ishin novatore dhe të larta... efektive, veçanërisht mësimet audio në orët e tij të së premtes. Ishte ushtrimi më i mirë në anglisht që kam përjetuar ndonjëherë. Nëse keni mundësinë të bëni një orë mësimi me Matin, konsiderojeni veten me fat dhe shijoni çdo moment. Kjo shkollë jo vetëm që ofron arsim të shkëlqyer, por edhe shumë aktivitete sociale. Është vendi i përsosur për të mësuar anglisht, për t'u argëtuar dhe për të krijuar kujtime të qëndrueshme në Londër. Rekomandohet shumë!Lexo më shumë
daniela dal magrodaniela dal magro
06:10 23 Shtator 23
Kam kaluar dy javë në këtë shkollë dhe kam kaluar shumë mirë, mësuesit janë të mirë dhe të durueshëm dhe stafi është shumë i sjellshëm dhe ju ndihmon të zgjidhni çdo problem. Së fundi, ndodhet në një vend të shkëlqyer, afër pothuajse gjërave më interesante në Londër. E rekomandoj pa dyshim!
Morgane FradierMorgane Fradier
14:42 22 Shtator 23
Lucas dhe Isky ishin kaq te lezetshem!!!!!!
Fabian KorredorFabian Korredor
13:53 22 Shtator 23
Unë e vlerësoj vërtet përvojën e studimit të anglishtes në Londër me Speak Up. Është në një vend të mirë, ka një staf miqësor dhe ata gjithmonë kanë prioritet përparimin tonë dhe përmbushjen e pritshmërive tona. I jam veçanërisht mirënjohëse Daphne-s për përkushtimin e saj në gjetjen e mënyrave të reja për të dhënë mësim; ajo është një mësuese e bukur.
MARIA ESTEVEZ REGUERAMARIA ESTEVEZ REGUERA
13:07 22 Shtator 23
Shkolla më e mirë në të cilën kam qenë ndonjëherë! Kur të mbërrini në Speakup, i gjithë ekipi bën gjithçka që është e mundur për t'ju ndihmuar me gjithçka. Më pëlqeu klasa; Mësuesi im Mick është qesharak dhe një profesionist i shkëlqyer. Mussa më ndihmoi të zyrtarizoja kursin super të shpejtë dhe shumë miqësor; dhe Lucas…është recepsionisti më simpatik në botë!. Edi kujdeset për aktivitetet shoqërore; ai është gjithashtu shumë argëtues dhe simpatik. Bursa ime ka përfunduar… Unë po vij... mbrapa shumë mirënjohës për të gjithë ekipin e Speakup. Shpresoj të shihemi së shpejti përsëri! Faleminderit shumë!!!…;).Lexo më shumë
Ana IlicAna Ilic
10:32 04 Shtator 23
Shkollë e shkëlqyer me mësues të shkëlqyer. Klasat nuk janë kurrë të mërzitshme dhe unë e lë çdo klasë me njohuri të reja. Kam marrë shumë këshilla të dobishme për të lëvizur nëpër Londër dhe më e rëndësishmja, flas anglisht shumë më me besim.
heloisa ferrariheloisa ferrari
11: 47 26 Qershor 23
Përvoja ime në talk up London ishte e mahnitshme. Kam bërë kurs 12 javësh dhe kam përmirësuar shumë anglishten time. Më ndihmuan shumë mësuesit dhe stafi. Më pëlqeu orët e mësimit dhe gjithashtu programet sociale që ndihmojnë shumë studentët të ndërveprojnë me të tjerët dhe të bëjnë miq. Në mënyrë të veçantë në pritje është Justine, ajo më ndihmon gjithmonë kur kam nevojë, ishte super e shoqërueshme dhe super e vëmendshme me studentët.
js_loader