fbpx

Flisni lart Londrën

Shkolla jonë

A është Shkolla juaj

B BHET E VUERTET

Londër

Përmirësoni anglishten tuaj në shkollën tonë të akredituar nga Këshilli Britanik, pikërisht në qendër të Londrës. Bëhuni njëri prej nesh, shijoni zhurmën e këtij qyteti kozmopolit dhe lërini mësuesit tanë të shkëlqyer t'ju udhëheqin në udhëtimin tuaj të mësimit të anglishtes!

Speak Up London ndodhet në zemër të Oxford Street, një nga rrugët më të ngarkuara në Londër. Ne jemi vetëm një 5-minuta në këmbë nga stacionet e tubave Oxford Circus dhe Tottenham Court Road. Të rrethuar nga dyqane, restorante dhe kafene me famë botërore, ne kemi gjithçka që ju nevojitet në pragun tonë.

Objektet kryesore

Shkolla jonë është e vendosur në Shtëpinë e bukur Berwick, e ndërtuar në 1886. Nga dritaret e pritjes mahnitëse dhe sallonit të studentëve, ju do të jeni në gjendje të admironi jetën e përditshme të londinezëve, të shihni njerëz në kuvertën e autobusëve me dy kate dhe të dëgjoni lokale buskerët.

Speak Up ndodhet në Oxford Street, pikërisht midis stacioneve të tubit Oxford Circus dhe Tottenham Court Road, me lidhje të ndryshme autobusi përreth. Soshtë kaq e lehtë për të arritur këtu!

Ne bëjmë çmos për t'i mbajtur grupet në një madhësi të mirë. Numri maksimal i studentëve është midis 14 dhe 16 studentë për klasë, në varësi të klasës në të cilën do të studioni, por ne gjithmonë përpiqemi të kemi maksimumin që të kemi madhësi grupesh mjaft të mira që ju të praktikoni, të bëni miq dhe të mësoni shpejt.

Shfrytëzoni në maksimum sallën tonë të studentëve dhe zonën e studimit - një dhomë të ndriçuar mirë dhe të ajrosur me kompjuterë dhe tavolina ku mund të studioni dhe të relaksoheni.

Ejani dhe bisedoni me stafin tonë miqësor në pritjen kryesore. Shijoni këtë zonë të bukur, të gjerë, me korniza dritare me hark dhe pamjen e Oxford Street të zënë.

Zbuloni shkollën

Ndërtesa e qendrës së mësimit në rrugë të Shkollës Speakuplondon të Anglishtes në Oksford
Brendësia e qendrës së mësimit në rrugë Speakuplondon Oksford
Foto e qendrës mësimore Speakuplondon

Rekomandim

Çfarë bëni
thonë studentët

Qindra njerëz kanë
ka studiuar me ne. Është koha për ju
për t'u regjistruar.

Ç'pritet më tej?

Rezervoni kursin tuaj

E dini cili kurs ju nevojitet? Rezervoni kursin tuaj duke përdorur formularin tonë online. Ju lutemi na kontaktoni për të konfirmuar disponueshmërinë tuaj.

REZERVONI NJË TË KONTROLLIN

Këshilltarët tanë me përvojë të kurseve kanë ndihmuar 1000 studentë të gjejnë kursin e duhur. Flisni me njërin prej tyre sot.

ÇFAR SHQIP

Mund të komunikoni me ne përmes numrit tonë të dedikuar WhatsApp. Këshilltarët tanë flasin shumë gjuhë.