fbpx

Shkolla angleze London

Shkolla jonë

A është Shkolla juaj

B BHET E VUERTET

Londër

Përmirësoni anglishten tuaj në shkollën tonë të akredituar nga Këshilli Britanik, në qendër të Londrës. Bëhuni një nga ne, shijoni zhurmën e këtij qyteti kozmopolit dhe lejini mësuesit tanë të shkëlqyeshëm t'ju drejtojnë në udhëtimin tuaj për të mësuar anglisht!


Speak Up London ndodhet në zemër të Oxford Street, një nga rrugët më të ngarkuara në Londër. Ne jemi vetëm një 5-minuta në këmbë nga stacionet e tubave Oxford Circus dhe Tottenham Court Road. Të rrethuar nga dyqane, restorante dhe kafene me famë botërore, ne kemi gjithçka që ju nevojitet në pragun tonë.

Luaj Video

Objektet kryesore

Shkolla jonë është e vendosur në Shtëpinë e bukur Berwick, e ndërtuar në 1886. Nga dritaret e pritjes mahnitëse dhe sallonit të studentëve, ju do të jeni në gjendje të admironi jetën e përditshme të londinezëve, të shihni njerëz në kuvertën e autobusëve me dy kate dhe të dëgjoni lokale buskerët.

Speak Up ndodhet në Oxford Street, pikërisht midis stacioneve të tubit Oxford Circus dhe Tottenham Court Road, me lidhje të ndryshme autobusi përreth. Soshtë kaq e lehtë për të arritur këtu!

Gjatë pandemisë Covid-19, sigurohemi që të studioni në një mjedis të sigurt me numër të kufizuar të studentëve. Kjo i ndihmon studentët tanë të njohin mirë njëri-tjetrin dhe të zhvillojnë një lidhje të veçantë me mësuesin e tyre.

Shfrytëzoni në maksimum sallën tonë të studentëve dhe zonën e studimit - një dhomë të ndriçuar mirë dhe të ajrosur me kompjuterë dhe tavolina ku mund të studioni dhe të relaksoheni.

Ejani dhe bisedoni me stafin tonë miqësor në pritjen kryesore. Shijoni këtë zonë të bukur, të gjerë, me korniza dritare me hark dhe pamjen e Oxford Street të zënë.

Bëni një turne virtual të shkollës

Më shumë për të eksploruar

Keni nevojë për disa këshilla më shumë?

Këshilltarët tanë miqësorë janë në dispozicion për t'ju ndihmuar të gjeni kursin për ju. Ne e kuptojmë që nevojat e secilit student janë të ndryshme. Rezervoni një thirrje, takim me video ose ejani të na shihni në shkollë për të diskutuar më tej nevojat tuaja të kursit. 

flisni me një këshilltar

Këshilltarët tanë me përvojë të kurseve kanë ndihmuar 1000 studentë të gjejnë kursin e duhur. Flisni me njërin prej tyre sot.

Aplikoni në internet


E dini cila kurs ju nevojitet? Rezervoni kursin tuaj në internet me lehtësi në formularin tonë të rezervimit.

ÇFAR SHQIP


Komunikoni përmes numrit tonë të dedikuar Whatsapp. Këshilltarët tanë flasin shumë gjuhë.

hbspt.forms.create({ portalId: "5123723", formId: "4e198962-98d6-4fee-99f7-30b889ca8bf4" });